اشتباه هر چيزي ممکن است باشد، از يک بی دقتي گرفته تا اشتـبـاهــي که از سر بي اطلاعي سر مي زند، يا حتي عدم رعايت و اعتنا به کار کسي را نيز شامل مي شود

پولِ ديگران

در·بيزينس، اشـتباه ممکن است باعث اخراج فرد شود. اگر ميخواهيد از اشتباهاتتان درس بگيريد و توبيخ هم نشويد، پس بـهتـر است اين کار را با پولِ خودتان انجام دهيد. چون وقـتـي پـــولِ ديگران در خطر باشد، مسئوليتتان سنگين تر است.

اجراي نامناسب

اشتباه نه تنها وقتي روي مي دهد که کارها براساس نقشه پيش نرود، بلکه وقتي نقشه به خوبي هم اجرا نشود نيز پيش مي آيد. وقتي يکCEO استعفاداده و يکCFO جاي او مي نشيند، به اين دليل است که محاسبات اشتباه از آب درآمده است و مديريت بر طبق نقشه ي کار اجرا نشده است. آنها وقتي از کار برکنار مي شوند که اشتباهات بزرگي مرتکب شده باشند.

اشتباهات مي توانند بزرگ يا کوچک باشند. ممکن است بدون داشتن آموزش دقيق، عهده دار پستي شويد. ممکن است بخواهيد به کسي در کاري کمک کنيد و در آخر کار متوجه شويد که هيچکدام براي آن کار تخصص لازم را نداشته يد.

ريسک کاري، ضرر مالي

ضرر و زيان مالي وقتي اتفاق مي افتد که در ريسک هاي کاري احتياط هاي لازم انجام نگيرد. معمولا اين اشتباهات به خاطر عيوب عملکردي مي باشد و وقتي کسي اين اشتباه را متوجه نشود يا درمورد آن صحبت نکند، باعث ضرر و زيان و آشفتگي کار ميشود.

به هر حال اشتباه اتفاق افتاده است، اما مسئله ي مهم واکنش شما پس از اين اشتباه است.

علت ها را بررسي کنيد

در زير به 5 علت متداول براي اشتباه اشاره مي کنيم.

خرابکاري

بدترين چيزي که ممکن است اتفاق بيفتد، خرابکاري است. فرض کنيد اين خرابکاري با قصد و منظور نبوده است، اما فرد مقصر و خطاکار به عنوان يک خرابکار شناخته خواهد شد. اين نشانه ناتواني و عدم کفايت کارمند است. چه اولين اشتباه او باشد يا چندمين، به هر حال روي حرفه ي او تاثير منفي خواهد گذاشت.

کار عجله اي

يکي ديگر از دلايل اتفاق افتادن اشتباه، کمبود وقت است. کار را سنجيده و وقتتان را بهتر تنظيم کنيد. و اگر مي بينيد که براي انجام کاري وقت کافي داده نشده، قبول نکنيد.

قضاوت ناصحيح

تجربه ي زياد باعث مي شود که انتخاب هاي بهتري داشته باشيد. همه ي ما به خاطر قضاوت نادرست مرتکب اشتباه مي شويم. نکته ي مهم اين است که بعضي بيشتر از سايرين مرتکب اين خطا مي شوند.

انتخاب نادرست کار

گاهي اوقات قابليت هاي مديريتي شما بسيار کارآمد هستند، اما نه در زمينه ي کاري خودتان، در شغل هايي ديگر. کليد کار اين است که بادقت و با توجه به توانايي هايتان شغلتان را انتخاب کنيد.

اطلاعات ناقص

اکثر اوقات اشتباهات وقتي پيش مي آيد که فرد اطلاعات کامل و دقيقي درمورد کاري که انجام مي دهد ندارد. اما چنين اشتباهاتي آخر زندگي نيست. نشانگر اين است که بايد اطلاعاتتان را بالا ببريد.

مرد باشيد

ساکت باشيد و گوش دهيد

مشکل کار اينجاست که هنگام ارتکاب يک اشتباه افراد حالت دفاعي گرفته و به جاي گوش دادن و پيدا کردن علت اشتباه مي خواهند کار خود را توجيه کنند.

واقعيات را بپذيريد

بايد بدانيد که هرچه زودتر خود را ازا اشتباهتان جدا کنيد، کمتر خطاکار شناخته خواهيد شد و تجربياتتان هم افزايش مي يابد.

مسئوليت پذير باشيد

هيچ چيز تاثيرگذارتر از اين نيست که کسي مسئوليت پذير باشد. پس اگر مي دانيد که اشتباهتان به زودي برملا خواهد شد، خودتان از قبل آنرا با رئيس درميان بگذاريد.

با خودتان صادق باشيد

از خودتان بپرسيد که چرا مرتکب اين اشتباه شده ايد. يکدندگي و سرسختي اصلاً درست نيست. هرچه زودتر اين عمل را کنار بگذاريد، موفق تر خواهيد بود.

ديدگاهي مثبت داشته باشيد

جزئيات کار هرچه که باشد، خطا و اشتباهتان به ياد همه خواهد ماند. تفاوت افراد موفق و شکست خورده، بازگشت به وضعيت اوليه پس از يک اشتباه است.

اشتباه را از خود جدا کنيد

چون مرتکب يک اشتباه شده ايد، دليل نمي شود که·كم خرد·هستيد. انسان جايزالخطا است. بزرگترين و بهترين افراد هم گاهي اشتباه مي کنند. اما مهم اين است که زود خود را از اين اشتباه دور کنيد. هرچه بيشتر به آن فکر کنيد، وضعيت بدتري خواهيد داشت.

رضايت عمومي را جلب کنيد

با جلب رضايت ديگران براي پيشبرد کارتان، آنها را تحت تاثير قرار دهيد. به ياد داشته باشيد که گاهي براي از بين بردن اثرات اشتباهتان به ديگران نياز داريد. اما اگر ميبينيد که خود ميتوانيد از عهده ي آن برآييد، اطمينان يابيد که ديگر چنين اشتباهي را مرتکب نشويد.

هرچند که سخت باشد، اما برگرديد...

همه ي ما مرتکب اشتباه مي شويم، بعضي کوچکتر و بعضي بزرگتر. اما نکته ي مهم اينجاست که پس از ارتکاب به اشتباهي مسئوليت آن را بپذيريد و شانه خالي نکنيد. درصدد جبران برآييد تا بتوانيد هرچه زودتر به وضعيت سابقتان برگرديد.